Araç Turbo Arızası Sebepleri

Araç Turbo Arızası Sebepleri

Araç Turbo Arızası

Araba turbo arızası bazı belirtilerle anlaşılır. Sürücülerin bu belirtileri hemen anlaması mümkün olur. Standart bir sürüş deneyimi ile turbo arızasının yarattığı etkiler hemen birbirinden ayrılır. Arıza belirtileri ile:
  • Yakıt tüketiminde artış,
  • Devirlenmede ivme düşüşü,
  • Rampada ya da yük altında yaşanan zorlanma,
  • Turbo basınç göstergesinin düşmesi,
  • Turbodan gelen sesler,
  • Motor arıza ışığının yanması,
  • Egzozdan beyaz duman gelmesi,
  • Yağda eksilme ve yağın yanması, 
  • Yakıtın yanmasında ortaya çıkan sorunlar kendini gösterir.
Yolculuk konforunda önemli bir kayıp yaşanır. Bununla birlikte sorunların durumuna bakarak hangi çözümlerin uygulanacağına karar verilir.
 
Araçta turbo arızası önemli bir performans kaybına neden olur. Araçların turbo sistemi ile yüksek bir güce ulaşması hedeflenir. Yanmanın daha yoğun olmasında hem yakıt hem de havanın yeterli düzeylerde motora ulaşması gerekir. Hava akışı yeterli olmadığı durumlarda ise verimlilikte gözle görülür bir düşüş yaşanır. Arıza belirtileri sürücülerin hemen harekete geçmesi için uyarıcı özelliğini ortaya koyar sonrasında ise bu arızadan kurtulmak üzere doğru adımların atılması planlanır. 
 
Dizel turbo arızası giderme konusunda servis kalitesinin belirleyici olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda yıllardan beri çalışma yapan servisimiz, uzman kadrosu ile birlikte sorunların tespitine ve çözümüne büyük katkı sağlar. Kullandığımız yüksek kaliteli ekipmanların desteği, hem tetkik hem de çözüm konusunda servisimize önemli derecede katkı vermek durumundadır. Modern yapıdaki istasyonlarımız, çalışma ve iş potansiyeli açısından oldukça avantajlı sonuçları gözler önüne getirir. Asıl hedefi müşteri memnuniyeti olan hizmet adresimiz, ergonomik koşullarda uygun iş istasyonlarında çözümler üretmeye devam etmektedir. Arızalı parçaların tamiri, değişimi ve bakım süreçleri, eksiksiz olarak tarafımızdan uygulanır. Ekonomik ve güvenilir hizmet adresi olarak servis çözümlerimiz, her zaman müşterilerimize büyük katkılar sağlar. Turbo sisteminin tekrardan verimlilikle çalışması araç performansında önemli bir artışa neden olacaktır. Sorunsuz yolculuk, yol konforu ve güvenli sürüş noktasında, uzman ekiplerimiz aracınıza ve size gereken katkıyı sağlayacaktır.
 

Araç Turbo Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X