Bobin Arızası

Bobin Arızası

Ateşleme Bobini Arızası

Bobin arıza belirtileri çok zor anlaşılan durumlar değildir. Eğer bu kapsamda ortaya çıkan belirtiler değerlendirilecek olursa arızanın kaynağını bulmak ve sorunun çözümü için adım atmak daha kolay olacaktır. Öne çıkan belirtilerle birlikte:
  • Motorun çalışmaması,
  • Hata kodunun kaydedilmesi, 
  • Motor ışığının yanması, 
  • Motor kontrol ünitesinin acil durum moduna geçmesi,
  • Ateşlemede düzensizlik yaşanması,
  • İvmelenmede yaşanan zayıflıklar,
  • Araçta performans kaybı yaşanması, sürücülerin durumu anlamasına yardımcı olacaktır.
Bazı durumlarda aracı kullanma, çalıştırma ve sürüş koşullarına göre arızaların oluşma ihtimali vardır. Daha seyrek kullanılan ve kullanılırken de dikkatli olunan araçlarda bobin ömrünün çok daha uzun olması söz konusu olabilir. Marşa basıldığı zaman aracın hemen çalışması gerekir. Aracın ilk çalışmasında ortaya çıkan sorunlar güvenli sürüş ve araç konforunda çok önemli bir kayıp anlamını taşır. Araçtan yararlanmak adına sorunların hiç zaman kaybetmeden çözümü gerekir.
 
Bobin arızası durumunda servisimiz bunca zamandan beri oluşturduğu avantajlı çözümlerle size yardımcı olur. Uzman ekiplerimiz arızanın sebebini tam olarak tespit eder ve çözüm için gerekli adımlar hemen atılır. Değişim, tamir ve montaj süreçlerinde usta ekiplerimiz gelişmiş teknik ekipman desteği ile hızlı çözümler oluşturur. Servisimiz yapısı itibariyle çok modern ve gelişmiş durumdadır. Sahip olduğumuz iş istasyonları ergonomik olup her türlü parçanın değişimine ve tamirine kolaylıklar sağlar. Bizden talep edeceğiniz kaliteli hizmet uygun fiyatlarla ve ekonomik fırsatlarla size sunulacaktır. Bunca zamandan beri müşterisinin yanında olmuş olan hizmet adresimiz, aracınızın sorunlarını tanımlama, tespit etme ve gidermede her zaman güvenilir adres konumunda olmuştur. Periyodik bakımlara ve araç güvenliğine dikkat etmek istiyorsanız, servisimizden alacağınız hizmetler size yardımcı olacaktır. Her yönüyle yüksek teknolojiye sahip olan servisimiz, aynı zamanda usta ekiplerle birlikte her zaman güvenilir çözümler yaratmaktadır.
 

Ateşleme Bobini Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X